Home / Düğün Süsleme Modelleri / Kendi Düğün Pastanızı Yapmanız İçin 10 İpucu

Kendi Düğün Pastanızı Yapmanız İçin 10 İpucu

Günaydın arkadaşlar, bugün en sevdiğim şeylerden biri hakkında konuşacağım: düğün pastası. (Açıkçası!)

Fotoğrafı çeken di Luce d d’Ombra, Bridal Musings

Neden kendi düğün pastanızı yapmamanız gerektiğine dair internette bir sürü blog yazısı var ve katılıyorum.

Bir çeşit.

Tabii ki, düğününüzün son günlerini salon randevuları arasında dolaşmak, şehir dışı misafirleri ağırlamak veya mekanınızı dekore etmek için harcayacaksanız, elbette, ortasında bir pasta pişirmemenizi tavsiye ederim. hepsi.

Ancak memleketinde veya yakınında evlenenler için, zaten tüm planlama ve hazırlıklarını yapmış olan ve son iki gün içinde yapacak çok az şey bırakan bir pasta pişirmek (tabii ki pişirmekten zevk almanız şartıyla!) gevşemek için neredeyse terapötik, rahatlatıcı bir yol olun, düğün öncesi titremeleri yasaklayın ve son saatlerde aşırı düşünmenizi engelleyin – “Ah, iki vejetaryen başlatıcı mı sipariş ettiniz?”

Ashley Brown'tan Pasta

DIYing düğün pastaları burada Gelin Musings'te bir trend: sadece kız kardeşimin ve arkadaşımın düğünleri için pişirmedim, aynı zamanda mevcut editörümüz Claire Eliza'nın annesi de yazarımızın Christina'nın şekerlemesini ve Claire'in hindistancevizi düğün pastasını da pişirdi, Daha az!) Ve biraz sinir bozucu olsa da (emmek istemezsiniz!), bu çok ödüllendirici ve aslında bir arkadaşınızın düğününden daha az stresli olacağını düşünüyorum.

Biraz rustik görünümlü olabilir, hatta biraz sivri uçlu olabilir, ancak geri gelin bir gelinseniz, sizin kadar soğuk olan düğün konukları ile, pasta ne olursa olsun sevilecektir.

Ancak önlüğünüze yapışmadan ve mutfağınızı unla kaplamadan önce (dağınık bir fırıncıyım!), Kaos davet etmeden kendi düğün pastanızı pişirmek için en iyi ipuçlarını okuyun.

Fotoğraf: Gianluca & Mary Adovasio

1. Pratik Olun

Pişirebilir misin? Pişirmeyi sever misin? Pastaların tadı güzel mi? Güzel görünüyorlar mı? Sakin ve kendine güvenen bir fırıncı mısın? Tüm bunlar, kendi düğün pastanızı pişirmeye başlamadan önce kendinize sormanız gereken sorulardır.

Pasta, düğününüzdeki en önemli özellik değildir. Ancak düğününüzün nasıl göründüğünü, zevklerini veya ortada çiğ olup olmadığını vurgulayarak bir gün önce (hatta belki de gününü) mahvedecekseniz, buna değmez.

Fotoğraf: Gelin Musings üzerinden Maricle Kang

2. kek basit tutmak

Sadece düğününüz olduğu için daha önce hiç pişirmediğiniz ayrıntılı bir şey oluşturmanız gerektiğini düşünmeyin (her katman, kuzeydoğu Kamboçya'ya özgü yerli bir meyveyi temsil eder), bu deneme zamanı değildir. Denenmiş ve test edilmiş bir tarif ve pişirebileceğinizi ve kolayca dekore edebileceğinizi bildiğiniz bir şey kullanın.

Kız kardeşimin düğünü için çikolata çikolata Guinness kekimin üç katmanını pişirdim. Kimse tüm katmanların aynı olduğunu düşünmedi, kimse fark etmedi! Kötü bir pasta, efsanevi bir acıbadem kurabiyesi veya bir şampiyon cheesecake yaparsanız, neden bunu yapmıyorsunuz? Bir düğün pastasının beyaz buzlanma ile kaplanmış üç katlı olması gerektiğini kim söylüyor?

Gelin Harris Fotoğraf yoluyla Danielle Harris Fotoğrafçılık

3. Önceden Hazırlık

Mümkün olduğunca önceden hazırlık yapın. Bu pastayı daha önce 100 kez yapmış olsanız bile, daha önce böyle miktarlarda yapmadıysanız, en az bir deneme çalışması yaptığınızdan emin olun (arkadaşlarınız ve aileniz sizin için test etmekten çok mutlu olacak!)

Malzemelerinizi fırının yapıldığı güne bırakmayın, mümkün olduğunca önceden hazırlayın.

Fırını erken, daha da iyi yapabilirseniz, meyve kekleri ve bisküvi kekleri genellikle daha uzun sürer, bu nedenle düğünden birkaç gün önce pişirmek için harikadır.

Gelin Musings üzerinden Tatlı Heather Anne tarafından Kek

4. Doğru Nedenlerle Yapın

Sadece doğru nedenlerle kendi düğün pastanızı pişirin. Süslü bir fırını karşılayamayacağınız için yapıyorsanız, ya keksiz gidin (hiç kimse aklınıza gelmeyecek ve çoğu fark etmeyecek!) Ya da basit bir süpermarket pastası seçip bazı süslemeler ekleyin.

Ayrıca bir arkadaşınızdan pişirmesini isteyebilir veya misafirleriniz arasında herhangi bir fırıncıdan tatlı masası için farklı fırınlar getirmesini isteyebilirsiniz.

Sadece düğün pastanızı pişirin, çünkü sadece nakit tasarrufu yapmak veya misafirlerinizi kendiniz yapmayı başardığınız her şeyle etkilemek için değil, gerçekten keyif alacağınız bir şeydir – ciddiye, strese ve sıkıntıya değmez!

5. Bir Yardımcı İsteyin

Bir. Uno. Tekil. Düğünden önceki günlerde insanlarla dolu bir eviniz olacaksa, onları gün için temizleyebilir veya pasta hazırlığınız için bir arkadaşınızın mutfağını ödünç alabilirsiniz.

Karıştırma kaselerini yıkamak için birisinin elinizde olması tavsiye edilirken veya bir telefon çağrısı almanız durumunda, başyapıtınızı oluştururken çok fazla insanın asılı kalması sizi strese sokacaktır.

Fotoğraf: Gelin Müzikleri ile Penelope L’amour

6. Mutfağı Temizle

İnsanların mutfağını temizlemenizi öneririm, aynı zamanda dağınıklığı da temizlemelisiniz. Evlerimiz bir düğünden önce bir şeyler ile doldurulur, bu yüzden yaka çiçeği pimleri, düğün kartları ve son dakika DIY projeleri yoktur.

Net bir çalışma alanına sahip olmak fırınınızın daha pürüzsüz çalışmasını sağlayacaktır. Çok geç fark etmek istemiyorsunuz, vanilyayı eklemeyi unuttunuz, çünkü bir şerit yığını altında gizlendi.

Fotoğraf: Gelin Müzikler aracılığıyla Cipriano Palmer Fotoğrafçılık

7. Ücretsiz Gün

Pastanızı yapmak için bir gün ayırın. Evet, randevusuz bütün gün, akşam yemeği planı yok, hayır “sadece almak için dışarı çekiliyor…”. Fırınınızı zamanlayabilseniz de, dekorasyon için hesap veremezsiniz ve acele ederseniz, doğru görünmeyecektir.

Arkadaşımın Ananas Pina Colada düğün pastasını kaplamak için yaklaşık üç saat buzlanma ve hindistancevizi kapladım. Bir saat süreceğini düşündüm, maks. Ancak bu kadar önemli bir pasta olduğunda, en rahat fırıncı bile titiz bir mükemmeliyetçi olabilir.

Oh, ve ipucu 7.5 – buzlanmayı eklemeden önce pastanın soğumasına izin verdiğinizden emin olun!

Fotoğraf: Alen Karupovic, Gelin Müzikleri

8. dekorasyon ile yapmak

Fırınınızın amatör görüneceğinden endişe ediyorsanız, anahtarın dekorasyonda olduğunu unutmayın. Buzlanmada bir noktayı kaçırmış olsanız bile, son dokunuşlarınızı ekledikten sonra, parça görünecektir.

Bay ve Bayan kaban ekleyene kadar kız kardeşimin düğün pastası gerçekten “düğün” gibi görünmüyordu, en sade kek ise üstte bazı çiçeklerle tamamen cilalanmış görünecek.

Mississippi çamurlu turta ya da on iki katmanlı bir sünger olması önemli değil, çiçekler, yapraklar, kek topper veya süslü bir stand ekleyin ve kendinize bir düğün pastası olacak!

(İlham almak için bu yazı boyunca çıplak keklere ve sadece süslü keklere bakın.)

Fotoğraf: Gelin Müzikleri aracılığıyla Wike Zijlstra Fotoğrafçılık

9. Taşımacılığı Düşünün

Profesyonel bir fırıncı kiralamanın en iyi yanlarından biri, pastanızı düğün mekanınıza taşımanın göz korkutucu görevini sık sık yerine getirecek olmalarıdır.

Bitmiş pastanızı monte etmeden önce lojistiği düşünün; önceden inşa edilmiş katmanlarda mı yoksa ayrı kekler olarak mı seyahat edileceği, kek kalıbının yapacağı mı yoksa daha büyük kutulara mı ihtiyacınız olacak ve bunu yapmak için kime başvuracaksınız?

Bir gece önce mekanda bırakıp montajınızı yapabiliyorsanız en iyisi olabilir. Ama ne yaparsanız yapın, lütfen düğün arabanızdaki kucağınızda seyahat etmeyin. Özellikle çikolata ise!

Fotoğraf: Gray Garden Creative, Gelin Müzikleri

10. Yedekleme Planınız Var

Son olarak, en iyi planların ve en başarılı fırıncıların bile bir izin günü vardır (yani, Büyük İngiliz Fırında'nı gördünüz mü?). Bu yüzden bir gün ne zaman arayacağınızı bilin ve bir yedekleme planınız olsun.

Hangi bakkalların düz beyaz kek sattığını öğrenin, yerel cupcake mağazanızı hızlı aramaya alın veya bazı peri çörekler hazırlayın. Hiçbir fırın felaket ancak büyük ya da küçük bir düğün durdurmak için yeterliydi (umarım!).

Umarım bu ipuçları seni çok fazla etkilemez! Kendinize çok fazla zaman vermeyi unutmayın ve kendinize çok fazla baskı uygulamayın, fırıncı bir gelin olarak sallanacaksınız!

Söyle bize, kendi düğün pastanı pişirdin mi – nasıl ortaya çıktı? Ya da kendi fırınınızı pişirmeyi planlıyorsanız, kolunuzda hangi kreasyonlar var? Onları duymak isteriz!

Daha fazla düğün pastası ilhamı için Pinterest'teki Kek Fikirleri panomuza göz atın.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir