Home / Düğün Süsleme Modelleri / Düğün Çiçeklerinizi Nasıl Yaparsınız: Merkez Süsleri ve Düzenleme Videosu

Düğün Çiçeklerinizi Nasıl Yaparsınız: Merkez Süsleri ve Düzenleme Videosu

Bugün IGTV'mizi izlediniz mi? Düğün Çiçeklerinizi Kendin Yapın: Centerpieces & Arrangements Edition'ın ilk bölümümüzü paylaşıyoruz.

Bütçe nedenleriniz olsun, belki de çiçekleri seven ve düğün dekorunuza biraz “siz” eklemek isteyen yaratıcı bir ruh olun, düğün çiçeklerinizi DIY yapmayı öğrenmek çok eğlenceli, iyileştirici ve zenginleştirici olabilir.

Bir amatör ve hevesli olarak, acemi de olsanız bile yapılabileceğini söylemek için buradayım. Bana göre, doğru araçları, bol miktarda alıştırmayı, öğretici videoları izlemeyi ve “mükemmel olmalı” fikrinizi bir kenara bırakma istekliliğini gerektirir.

Düğün çiçeklerinizi kendin yapmayı planlıyorsanız, önce merkez parçalarını ve aranjmanları test etmenizi öneririz. Neden? Statik yapıları göz önünde bulundurulduğunda, sapları vazonuzda veya kabınızda rahat bir şekilde oturuyor, biraz strese girerseniz uzaklaşıp nefes almak kolaydır.

IGTV ve Makaralarımızı yeni çiçek DIY'leri, ilham kaynakları ve öğreticilerle düzenli olarak güncelleyeceğiz. Şimdilik, ihtiyacınız olan tüm malzemelere, çiçeklerinizi nasıl seçip düzenleyeceğinize ve ücretsiz ve ücretli eğitim videoları sunan çok sayıda profesyonel düğün çiçekçisine göz atabilirsiniz.

Gereçler

 • Düşük Vessel: Mutfağınızdan basit bir salata kasesi, belki alçak ayaklı bir vazo veya saksı kullanabilirsiniz. Etsy'de (özellikle Haeger çanak çömlek!) Antika kaide vazolar ve komposto kaseler için alışveriş yapmayı seviyorum. Ayrıca Afloral'da çiçek aranjmanları için harika kaplar bulabilirsiniz.
 • Çiçek Kurbağası: Çok yönlü ve yeniden kullanılabilir, çiçek kurbağaları, hem çevre dostu hem de son derece etkili olan OG çiçek aranjmanıdır. İkebana düzenlemesinde sıklıkla kullanılan iğneli kurbağalar, çiçek tasarımcıları arasında şu anda oldukça popüler olan firkete kurbağalar ve eski moda cam kurbağalar gibi birçok türü vardır. Hepsi farklı gövdeler için biraz farklı çalışır, ancak asıl parçanızı yapmak için üçünden herhangi birini kullanabilirsiniz. Etsy'de bir dizi eski ve yeni çiçek kurbağası satın aldık.
 • Çiçek Macunu: Çiçek kurbağanızı teknenizin dibine yapıştırmak için. Floral Putty, tuğla veya kesilebilir bant formunda gelir.
 • Kümes teli: Düzenleme boyunca saplarınız için daha fazla destek ekleyerek, yerel donanım mağazanızda veya hatta çevrimiçi olarak tavuk teli bulabilirsiniz. Yeşil, vinil kaplı kabloyu seviyorum çünkü manipüle ederken parmaklarınız için daha kolay ve yeşil, aranjmanınızda kaybolmasına yardımcı oluyor. Tıpkı yeni çiçek kurbağanız gibi, tavuk teli yeniden kullanılabilir ve dolayısıyla çevre dostudur.
 • Su Geçirmez Bant: Tavuk telinizi yerinde tutmak için. Düzenlemede daha az görünür olması için ince, yeşil koli bandı kullanıyorum.
 • Keskin Çiçek Snips veya Budayıcılar: Düzeninize yerleştirirken saplarınızı taze bir şekilde kesmek için. Bunları yerel bahçe kreşinizden, nalburdan ve genellikle marketinizden satın alabilirsiniz. Bunları çevrimiçi olarak hemen her yerde de bulabilirsiniz.
 • Çiçekler! Bazı gövdeler eğilip kırılabileceğinden, her zaman ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüzden fazlasını toplayın. Ve inan bana, aranjman kullandığınız kaseden daha büyük olacak! Nakliye emisyonlarını azaltmak için yerel çiçekler için yakındaki çiftçinizin pazarını ve çiçekçi dükkanlarını ziyaret edin. Marketler genellikle yerel çiftçilerin çiçeklerini de satar! Aranjmanlarınıza doku eklemek için kuru çiçekleri elinizin altında tutmak istiyorsanız, bunları Etsy & Afloral'dan sipariş edebilirsiniz.

Çiçeklerinizi Nasıl Seçersiniz

Hilary Horvath Çiçeklerinden Çiçekler IGTV Serimiz için

Flora dünyası çok geniştir ve dünyanın dört bir yanındaki farklı yerel çiçeklenme ve iklimlere sahip okuyucularla, aranjmanlarınıza dahil etmenizi önerdiğimiz çiçek kategorileri için uyarlanabilir bir kılavuz ve ilham vermeye karar verdik. Her kategori için birden çok çiçek kullanabilirsiniz. Yapabildiğiniz kadar yerel ve mevsimlik olmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz (yukarıda belirtildiği gibi) ve arka bahçenizi çiçek, yeşillik, ot, üzüm ve daha fazlasını aramak için kontrol etmeyi unutmayın!

 • Yapısal Çiçekler ve Yeşillik: Aranjmanınızın “şeklini” veya daha çok “iskeletini” oluşturmak için, daha uzun saplı çiçeklere veya yeşilliğe ihtiyacınız olacak. Yeşillik örnekleri: Okaliptüs, toplanan dallar ve yapraklar, Dut dalları, Salal, Yaprak dökmeyen, Üzüm, Fesleğen, Nane. Çiçek örnekleri: Kiraz Çiçeği dalları, Kızılcık dalları, Leylaklar, Forsythia, Delphinium, Snapdragons, Larkspur.
 • Destekleyici Çiçekler: Aranjmanınızı doldurmak ve odak çiçeğinizin parlayacağı alanı “kurmak” için destekleyici çiçekler kullanın. Çiçekleri desteklemek gerçekten her şey olabilir!
 • Odak Çiçekler: En çok aşık olduğunuz ve misafirlerinize en çok göstermek istediğiniz çiçek sizin odak çiçeğinizdir. Bunlar gerçekten her şey olabilir! Örneğin, başkaları onları destekleyici çiçekler ve hatta 'süslü' doku parçaları olarak kullanırken laleleri göstermeyi seviyorum. Çoğu zaman, tasarımcılar en büyük çiçeklerini odak çiçekleri olarak kullanırlar, Şakayık, Yıldız Çiçeği, Zambaklar, Antoryum, Orkide ve hatta çarpıcı bir Gül hayal ederler.
 • Dokusal Çiçekler, Yeşillik ve Çimenler: Bu çiçekler aranjman boyunca dans ederek doku ve hareket katar. Tuhaf, narin çiçekleri, yaprakları ve otları düşünün. Queen Anne's Lace, Chive Flower, Oregano, Bachelor’s Button, Billy’s Button, Papatya, Amaranth, Gomphrena, Kurutulmuş Otlar ve tabii ki Bebeğin Nefesinin küçük pufları gibi şeyleri kullanmayı seviyorum.

Merkez Damarınızı Kurma

 1. Çiçek kurbağanızın, kabınızın ve çiçek sivri uçlarınızın tamamen temizlendiğinden ve tamamen kuruduğundan emin olun.
 2. Çiçek yapışkan macunu çiçek kurbağanızın dibine yapıştırın.
 3. Çiçek kurbağanızı, sabitlenene kadar sıkıca teknenizin alt ortasına doğru bükün.
 4. Tavuk telinizi, kabınızın açıklığının yaklaşık iki katı büyüklüğünde kesin. Bir yastık şeklinde bükün ve kalıplayın ve kabınıza yerleştirin.
 5. İki parça su geçirmez bant ve bant alın+Tavuk telini yerinde tutmak için geminizin üstünden geçin.
 6. Hazneyi neredeyse tepesine kadar suyla doldurun, sapların su seviyesini biraz yükselteceğini unutmayın.

Çiçek Merkezinizi Düzenlemek

Çiçeklerinizi düzenleyeceğiniz sıra kesinlikle size kalmış! Farklı süreçler farklı zihinler için işe yarıyor, ancak genellikle çiçeklerimi yukarıda listelenen çiçek kategorilerine göre sıralıyorum, her seferinde bir çiçek türüyle çalışıyorum ve son dokunuşları eklemek için her birinde birkaç sap biriktiriyorum.

Çiçeklerinizi Düzenlerken Önemli İpuçları

 • Yaprakları ve istenmeyen parçaları suya değecek saplardan çekip çıkarın. Ölü yapraklar suyunuzu kirletebilir ve aranjmanınızın hızla solmasına ve zarar görmesine neden olabilir.
 • Düzenlemeye yerleştirmeden önce her bir sapa belirli bir açıyla yeni bir kesim yapın, bu nemlenmesine ve canlı kalmasına yardımcı olacaktır. Odunsu gövdeler, içmeleri için daha fazla yüzey alanı sağlamak için daha fazla şekilde bölünebilir veya sonunda dövülebilir.
 • Daha sonrasına kadar 'mekaniklerinizi örtme' (diğer bir deyişle tüm o tavuk telini ve bantlarını gizleme) konusunda endişelenin. Her şeyden önce sevdiğiniz bir şekil, renk şeması ve düzenleme oluşturmaya odaklanın. Siz çiçek ekledikçe, mekaniğiniz saklanmaya başlayacak ve her şeyin güzelce kaplandığından emin olmak için her zaman en sonunda parçalara ayırabilirsiniz.
 • Nergisler (ve diğer bazı çiçekler), kesildiğinde diğer çiçeklere zarar veren özsuyu salgılar. Satın alırken ve düzenlerken bunları kendi kovalarına koyun. Ve mümkün olduğunda, onları önceden yaklaşık boyutlarına kesin ve birkaç saat yalnız bırakın.
 • Saplarınızı manipüle etmekten korkmayın. Güller, laleler ve diğer çiçekleri yansıtmak, sıradan bir çiçek açmayı muhteşem bir şeye dönüştürebilir.
 • Bozuk şekillerin ve kıvrımların size ilham vermesine izin verin. Yabani bir gövdeye karşı savaşmak yerine, kıvrımlı şeklinin ne kadar ilginç olduğunu, aranjman içinde yukarıdan veya kendi vurgulanan alanında uçmasına izin vererek gösterin.
 • UYGULAMA! Kendi düğün süslerinizi düzenlemeyi planlıyorsanız, bol bol pratik yapın ve çok sayıda farklı kapları önceden deneyin. Bu, büyük gün yaklaştığında size güven verecek ve gerçekten dalmaya başlamadan önce gerçekten ne kadar üstesinden gelmek istediğinizi belirlemenize yardımcı olacaktır.

Çiçek Merkezinde Tasarım Video Eğitimleri ve Sanal Sınıflar

Artık malzemelerinize ve çiçek pazarı alışveriş listenize sahip olduğunuza göre, profesyonellerden birkaç öğretici izlemenin zamanı geldi! Aşağıda Instagram'da (defalarca) izlediğimiz birkaç tasarımcıyı ve hatta çevrimiçi olarak tam teşekküllü canlı ve kaydedilmiş çiçek tasarımı kursları sunan bazı düğün çiçekçilerini paylaşıyoruz. Editör Claire'in IGTV'mizi düzenlemesini izledikten sonra, bu çiçekçilere bir takipte bulunun …

Doku Çiçekleri: Canlı renkleri ve tamamen benzersiz doku eşleşmeleri sayesinde en sevdiğim kişisel çiçekçim. Nicole, IGTV'sinde çok ilham verici renkli küçük düzenlemeler paylaşıyor.

Flor de Casa Tasarımları: Shanda en romantik aranjmanları yapıyor! Renk paletleri en nefes kesici şekilde sessiz ve tonlu. IGTV'sinde izleyeceği çok şey var ve bütçenize yardımcı olacak çiçeklerle ilgili ipuçlarını seviyoruz (Karanfilleri de seviyoruz, Shanda!) Güller, düzenlemelerinin çoğunda merkez sahneye çıkıyor ve haklı olarak, klasik bir gülü sevmeyenler ?

Oh Flora Stüdyosu: Avustralyalı Tanya Shaw, çiçek tasarımcılarına ve amatörlere hem IGTV videoları hem de şık çiçek malzemeleri serisinde yardımcı oluyor (gemilerini ve firkete kurbağalarını SEVİYORUZ). Neşeli renk paletlerini ve havalı, sanatsal düzenlemeleri seviyorsanız, Oh Flora Studio'yu seveceksiniz.

Siren Floral Co: Güney Kaliforniya'da tasarım yapan Rachael Ann Lunghi’nin buketleri, düzenlemeleri ve enstalasyonları vahşi, bereketli bir bahçe gibidir. Tuhaf, büyülü ve ustaca bestelenmiş, çiçeklerini her düzenlemesini izlediğimizde bir yaz hayalinin içinde kayboluyoruz. IGTV videolarına ek olarak, Siren Floral Co, Çiçek Okulu'na düzenli olarak canlı çevrimiçi dersler, önceden kaydedilmiş kurslar ve hatta öğrencilere gönderilen kendi malzemeleri ile ders veriyor.

Blue Jasmine Floral: Paulina’nın çiçek tasarım stüdyosu, sektördeki en ilham verici ve etkileyici çiçek aranjmanlarından bazılarını yaratıyor. Bu kadar muhteşem bir şey yapamayacağını mı düşünüyorsun? Blue Jasmine Florals size IGTV'lerinde bu tür şaheserleri nasıl yarattıklarını ve hatta kendi atölyelerini nasıl sunduklarını gösteriyor!

Yaptıysam: Birkaç ücretsiz çevrimiçi kurs ve daha da fazlasını sunan If I Made, her türden düğün endüstrisi için video eğitimleriyle dolu bir sitedir. Bows + Arrows ile ücretsiz Garden-Style Bouquet eğitimlerini seviyorum.

Ayrıca Floret Farm’ın sizi çiçek aranjmanı ve mevsimsellik dünyasına davet eden ve yılın her mevsiminde aranjmanlarınız için kullanabileceğiniz mevsimlik çiçek örneklerini gösteren ‘Çiçeklerle Geçen Yıl’ kitabını da seviyoruz.

Ve tabii ki, bugünün Floral Centerpiece video eğitimi ve yakında çıkacak tüm çiçek içeriği için IGTV kanalımızı izleyebilirsiniz!

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir